Zobacz

4 lutego 2013

Trzy komunikaty

Chciałbym się podzielić kilkoma informacjami (kolejność przypadkowa):

1. Mój tekst o pochodzeniu nazwy "Włochy" w języku polskim ukazał się w dwutygodniku "Nasz Świat" (link po prawej stronie). Będę prowadził tam własną rubrykę "Coś wam powiem...", a moje teksty będą publikowane zarówno w wydaniu papierowym, jak i na ich stronie internetowej. Zapraszam do czytania i komentowania.

2. W tym semestrze będzie mnie można znaleźć także na Uniwersytecie w Udine. To już potwierdzone: poprowadzę zajęcia z gramatyki opisowej języka polskiego (2 i 3 rok studiów licencjackich) i tłumaczenia (1 rok studiów magisterskich) jako "docente a contratto". Nieźle jak na dwudziestopięciolatka :) Naprawdę jestem z siebie dumny! Mam nadzieję, że studenci będą równie zadowoleni.

3. Ktoś z was mieszka niedaleko Udine i chciałby się uczyć języka słoweńskiego? Od 20 lutego będę prowadził kurs dla początkujących w ENAIP Friuli Venezia Giulia. Zapraszam! Dla zainteresowanych link: www.enaip.fvg.it/it/21951

3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy blog i artykuł w dwutygodniku "Nasz Świat" - gratuluję i życzę powodzenia w dalszym pisaniu i prowadzeniu zajęć! :)

    Marta

    OdpowiedzUsuń
  2. Do odważnych Świat należy. Jeżeli są określone cele to i łatwo osiąga się w życiu wiele. Moje gratulację. Adrian wiem, że przed Tobą jeszcze długa droga,ale i też wiem,że na niej są wspaniałe chwile i dużo dobrych rzeczy. Jako rodak i kolega życzę Ci spełnienia wielu marzeń.Oby tak dalej. Powodzenia.

    OdpowiedzUsuń