Zobacz

1 lutego 2013

Coś wam powiem na początek

Ten blog powstaje jako wyraz moich zainteresowań, pasji i przemyśleń. Będę starał się opisywać to, co mnie zainteresowało, pobudziło moją wyobraźnię, zdenerwowało, poirytowało czy zachwyciło. Tematyka będzie zróżnicowana, tak jak zróżnicowane są moje zainteresowania. Po pewnym czasie, w miarę pisania, poznacie mnie lepiej (i myślę, że ja siebie też poznam lepiej) i będziecie wiedzieć, czego się spodziewać, wchodząc na tę stronę. Głównie będę się zajmował tematyką języków obcych (znam ich kilka), związkami polsko-włoskimi (od prawie 3 lat mieszkam we Włoszech, tutaj też skończyłem studia magisterskie) oraz życiem Polonii włoskiej (w Udine, gdzie mieszkam, tworzy się polskie stowarzyszenie). Wszystko to w przystępnej formie, która, mam nadzieję, spodoba się czytelnikom. Jestem, zawsze byłem i będę, otwarty na krytykę, sugestie i propozycje.
Ten blog jest także próbą zmierzenia się z samym sobą i poznania własnych możliwości pisarskich. Nie ma dla mnie nic bardziej motywującego niż świadomość, że moje teksty będą czytane i oceniane przez innych. W życiu przychodzi taki moment, w którym należy zdać sobie sprawę, że pisząc do szuflady niczego się nie osiągnie. Należy otworzyć się na świat. Dziś jest to dziecinnie łatwe - blog daje taką możliwość i chcę z tego skorzystać.
Najtrudniej jest zacząć. Jak zawsze. We wszystkim. Potem będzie z górki. Trzeba zrobić ten pierwszy krok. Oto mój.

3 komentarze:

  1. Zatem do dzieła!

    Gratuluję tego pierwszego kroku i obiecuję, że będę zaglądać.
    Zazwyczaj nie czytam wprowadzenia, ale Twoje trafiło do mnie, tak jakoś.. pozdrawiam i życzę szalonego powodzenia!!! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa stronka, gratulacje! Żyłam trochę we Włoszech i wiele mnie z nimi nadal łączy, zatem będę tutaj zaglądać. Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń